Gabinet laryngologiczny w Radzyniu Podlaskim

Gabinet laryngologiczny ma na celu umożliwienie pacjentom skorzystania z profesjonalnych porad specjalistów w procesie diagnozowania i leczenia wszelkich chorób nosa, zatok przynosowych, a także gardła, uszu i krtani. Nie tylko lekarz laryngolog, ale również odpowiednie wyposażenie gabinetu laryngologicznego odgrywa dużą rolę w leczeniu schorzeń o podłożu laryngologicznym. Dysponujemy między innymi możliwością wykonania specjalistycznym sprzętem video otoskopii, która jest badaniem endoskopowym ucha. Polega ono na wprowadzeniu przez odpowiednio wykwalifikowanego otolaryngologa otoskopu do przewodu słuchowego i oglądaniu jego obrazu na ekranie. Biorąc pod uwagę możliwości, jakie stwarza nam technologia w gabinecie laryngologicznym, jest to najrzetelniejszy sposób oceny stanu błony bębenkowej i pozostałych struktur ucha zewnętrznego.

Leczenie chorób uszu, nosa, zatok i gardła

Każda osoba, która zgłosi się do gabinetu laryngologicznego, może liczyć na rozbudowaną medyczną wiedzę lekarzy. Zajmujemy się między innymi:

  • Diagnostyką i leczeniem wszelkich chorób uszu (od zwykłego bólu po pomoc w przypadku zapalenia ucha zewnętrznego lub środkowego – możemy wykonać między innymi tympanometrię),
  • Diagnostyką i leczeniem chorób nosa i zatok przynosowych (w naszym gabinecie laryngologicznym doradzimy w przypadku nieżytu nosa, zapalenia zatok 1, a także w innych sytuacjach),
  • Diagnostyką i leczeniem chorób gardła (bólu gardła, a także np. suchości w gardle),
  • Diagnostyką i leczeniem różnych chorób krtani.

​Oferta otolaryngologa obejmuje również szereg innych działań wykonywanych w gabinecie audiologicznym i foniatrycznym. Celem naszych działań jest niesienie pomocy pacjentowi.

Dowiedz się więcej

1 Zawisza E., Samolińska-Zawisza U., “Zapalenie zatok”, Nowa Medycyna 1/1999, s. 4-5

http://www.czytelniamedyczna.pl/1147,zapalenie-zatok.html

logo