Gabinet foniatryczny w Radzyniu Podlaskim

W gabinecie foniatrycznym zależy nam przede wszystkim na dokładnej diagnostyce, a następnie leczeniu wszelkich zaburzeń głosu, mowy i słuchu. Możecie Państwo liczyć na wykwalifikowanych specjalistów, którzy czują powołanie do wykonywania swojej misji. Umożliwia to wyspecjalizowany sprzęt, w który nasz gabinet foniatryczny jest wyposażony. Jesteśmy przekonani, że duże możliwości techniczne pozwolą nam na dokładną diagnostykę, a następnie podjęcie się leczenia pacjenta z każdym problemem.

Analiza akustyczna głosu i inne badania

Dzięki urządzeniom, w jakie wyposażony jest nasz gabinet foniatryczny, możemy bez problemów przeprowadzić nie tylko analizę akustyczną głosu, ale też specjalistyczne badania, które pomogą nam w ocenie stanu zdrowia naszych pacjentów. Wykonujemy między innymi takie działania, jak:

  • Wideostroboskopia krtani – pomaga ocenić funkcję fonacyjną krtani dzięki szczegółowej analizie dokładnych obrazów laryngowideostroboskopowych. Do wykonania wideostroboskopii wykorzystuje się światło stroboskopowe. Pod jego wpływem wrażenia wzrokowe pozostają widoczne znacznie dłużej niż w przypadku zwykłego światła. Lekarz otolaryngolog ma szansę dokładnie przyjrzeć się sposobowi poruszania fałdów głosowych.
  • Kimografia – także pomaga w analizie pracy fałdów głosowych. Obrazowanie fałdów wykorzystuje rejestrację ich zwarć i rozwarć w określonym przedziale czasu, w dowolnie wyselekcjonowanym ich poprzecznym przekroju. Rozpoznanie wszelkiego rodzaju niedomykalności fałdów, z dokładnym ich umiejscowieniem, nie stanowi wtedy problemu.

Badania w naszym ośrodku wykonywane są także w gabinecie laryngologicznym i audiologicznym.

Dowiedz się więcej

Świdziński P., “Obiektywna metoda akustycznego różnicowania zaburzeń głosu”, Nowa Medycyna 3/2000

http://www.czytelniamedyczna.pl/1288,obiektywna-metoda-akustycznego-rlznicowania-zaburze-gosu.html

logo